Odważni (Courageous): Warsztaty ojcowskie

warsztaty_odwazniZapraszamy Was, do warsztatów ojcowskich przygotowanych w oparciu o film „Courageous” (Odważni). Do warsztatów dołączono zebrane teksty dotyczące wielu aspektów bycia ojcem takich jak: przebaczenie, odpowiedzialność, przekazywanie wiary, prawość, towarzyszenie dzieciom, wprowadzanie w dorosłość, męstwo, ochrona rodziny. Kurs jest podzielony na 9 ZADAŃ DLA ODWAŻNYCH. Nie oddawaj rodziny walkowerem, dołącz do ODWAŻNYCH. Zapisz się na internetowy kurs:  kurs.kibicujrodzinie.pl 

kurs_odwazni3 (1)W każdym zadaniu przygotowane zostały krótkie inspirujące teksty, pytania do rozważenia w kontekście swojego życia oraz krótkie modlitwy do własnej kontemplacji. A na dobry początek oddajmy głos autorom filmu Courageus. Ich cel jest naszym celem:

W filmie „Courageous” śledzimy historię czterech policjantów, z których każdy znajduje się na innym etapie ojcostwa i którzy starają się zrozumieć, na czym polega bycie dobrym ojcem. Mamy nadzieję, że dzięki temu filmowi kolejne pokolenie dzieci będzie mogło poznać miłość swojego ziemskiego ojca. A dzięki niej odkryje miłość Ojca, który jest w niebie. To jest przesłanie nadziei ofiarowanej nam w Jezusie Chrystusie. Pragniemy zwrócić serca ojców z powrotem ku ich dzieciom. I dlatego zrobiliśmy ten film.

DZIEWIĘĆ ZADAŃ DLA ODWAŻNYCH

  • ZADANIE PIERWSZE: ZMIERZ SIĘ ZE SWOJĄ WŁASNĄ PRZESZŁOŚCIĄ.
  • ZADANIE DRUGIE: WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA INNYCH.
  • ZADANIE TRZECIE: MIEJ WIARĘ.
  • ZADANIE CZWARTE: KIERUJ SIĘ PRAWOŚCIĄ I UCZCIWOŚCIĄ.
  • ZADANE PIĄTE: BĄDŹ W SPRAWACH DZIECI.
  • ZADANIE SZÓSTE: PROWADŹ DZIECI DO DOROSŁOŚCI.
  • ZADANIE SIÓDME: ZDOBĄDŹ SIĘ NA MĘSTWO.
  • ZADANIE ÓSME: PODEJMIJ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY
  • ZADANIE DZIEWIĄTE: CHROŃ RODZINĘ.
Reklamy
Informacje

Nazywam się Alexis Tala, mam 38 lat, pochodzę z Kamerunu ale mieszkam w Polsce już od 8 lat. Znajomi wołają mnie “Alek” lub “Alex” według własnego uznania. Jestem mężem najpiękniejszej i najwspanialszej kobiety na świecie Agnieszki oraz ojcem czwórki wspaniałych dzieci: Samuelek (ur. 11.11.2008 r.), Pawełek (ur. 26.04.2010 r.), Hania (ur. 27.04.2011 r.) i Joanna (ur. 24.01.2013 r.). Bycie mężem i ojcem sprawiają mi największą radość na świecie. Ostatnio odkryłem jaką wartością i jakim bogactwem są rodzina, małżeństwo i dzieci, i postanowiłem wszystko inwestować, aby stać się najlepszym mężem, ojcem i głową rodziny, jakim mogę być. Od tego odkrycia, jestem dumnym mężem i ojcem. Pracuję i modlę się, liczą na Bożą pomoc, by stać się zaangażowanym i poświęconym mężem, ojcem i głową rodziny takim, jakim Bóg chce żebym był. Wierzę, że z Bożą pomocą uda mi się, i moja rodzina będzie najszczęśliwszą.

Tagged with: , , , , , , , , ,
Napisane w Kursy i warsztaty, Ojcostwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: