Rodzina patologiczna

Rodzina patologiczna to rodzina, która w sposób niewłaściwy wypełnia swoje obowiązki. Przyczyny patologii mogą być bardzo różne, patologia zaburza podstawowe funkcje, dochodzi do złych relacji pomiędzy członkami rodziny. Podstawowymi i częstymi przyczynami patologii są: alkoholizm, przemoc, konflikty, przestępczość, trudne warunki materialne i mieszkaniowe.

Bardzo często w rodzinach patologicznych dochodzi do przemocy, dzieci są bite przez swoich rodziców, nie mają zapewnionych właściwych warunków do rozwoju. Dzieci z takich rodzin mają problemy w nauce, są zamknięte w sobie, nie potrafią rozmawiać o swoich problemach. Rozwój tych dzieci jest bardzo zagrożony, często dzieci te popadają w konflikty z prawem, w młodym wieku sięgają po alkohol i inne używki. Relacje z rówieśnikami są zaburzone, dzieci wstydzą się swojej rodziny, zazdroszczą kolegom i koleżankom. Dzieci korzystają z wzorców wyniesionych z domu, stosują agresję, bo w taki sposób rozwiązuje się problemy w ich domu. Każda przemoc fizyczna czy psychiczna pozostawia niezatarte wspomnienie

Reklamy
Informacje

Nazywam się Alexis Tala, mam 38 lat, pochodzę z Kamerunu ale mieszkam w Polsce już od 8 lat. Znajomi wołają mnie “Alek” lub “Alex” według własnego uznania. Jestem mężem najpiękniejszej i najwspanialszej kobiety na świecie Agnieszki oraz ojcem czwórki wspaniałych dzieci: Samuelek (ur. 11.11.2008 r.), Pawełek (ur. 26.04.2010 r.), Hania (ur. 27.04.2011 r.) i Joanna (ur. 24.01.2013 r.). Bycie mężem i ojcem sprawiają mi największą radość na świecie. Ostatnio odkryłem jaką wartością i jakim bogactwem są rodzina, małżeństwo i dzieci, i postanowiłem wszystko inwestować, aby stać się najlepszym mężem, ojcem i głową rodziny, jakim mogę być. Od tego odkrycia, jestem dumnym mężem i ojcem. Pracuję i modlę się, liczą na Bożą pomoc, by stać się zaangażowanym i poświęconym mężem, ojcem i głową rodziny takim, jakim Bóg chce żebym był. Wierzę, że z Bożą pomocą uda mi się, i moja rodzina będzie najszczęśliwszą.

Tagged with: , ,
Napisane w Artykuły, Patologie społeczne, Problemy w rodzinie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: