Akcja portalu Wellnessday.eu: Dziecko też człowiek

dziecko tez człowiek

Świeżo upieczonym rodzicom łatwo jest pogubić się w nadmiarze  informacji, często sprzecznych. Mamy mnóstwo poradników, także nasi rodzice, babcie, znajomi, nawet sąsiadki, nie szczędzą nam tak zwanych dobrych rad. W tym całym chaosie zapominamy o tym co najważniejsze – o szacunku do tego małego człowieka, który ufa nam bezgranicznie. Jak wychować pewnego siebie, samodzielnego człowieka? Jak mówić do dziecka, żeby nas słuchało? Jak słuchać dziecka, żeby naprawdę je słyszeć? Co jeszcze możemy zrobić, aby nasz szkrab, wyrósł na mądrego, asertywnego, wartościowego człowieka? Właśnie na takie pytania będziemy starać się odpowiedzieć w ramach naszej akcji: DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK.

W ramach akcji wystąpi szereg specjalistów i ekspertów, m.in.: Małgorzata Krawczak, trenerka rozwoju i certyfikowany coach ICF,  Mateusz Grygiel, psycholog i psychoterapeuta,Aleksandra Szygendowska (Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego), psycholog społeczny kliniczny, trener zajęciowy z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą (pracuje też z nauczycielami, pedagogami oraz rodzicami), Agnieszka Piasecka, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki oraz pracownik naukowy (adiunkt) w Międzywydziałowym Studium Pedagogicznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Dorota Kobierzewska, redaktor prowadząca tytuł „Dziecko najlepsza inwestycja” i inni.

Uwaga! Jeżeli masz pytanie do eksperta związane z zachowaniem twojego dziecka i chcesz uzyskać poradę – prosimy o przesłanie opisu problemu na adres: redakcja@wellnessday.eu w temacie z dopiską: DTC – pytanie do eksperta.

Wiodące tematy:

poczucie wartosci dzieckabyc-adwokatem-swojego-dzieckadziecko i kulturabajkoterapiaportale dla rodzicowzlosc dzieciwychowanie dzieckaporadnik emocjonalnymetoda wyciszeniaodzywianie dzieckarola bajekakcja dziecko tez czlowiekkodeks-dobrego-rodzicabunt-dwulatkadieta-a-zachowanie-dzieckapolecane-ksiazkistawianie granic dzieckunie-zaprzeczaj-butto150warsztaty-z-dzieckiemmoralnosc-150akcja dziecko tez czlowiek

Komentarze

„Jestem przekonany, że prowadzona przez portal akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, a wypowiedzi ekspertów pomogą wszystkim, którzy szukają pomocy w mądrym wychowaniu swoich pociech.”
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

“Akcji portalu Wellnessday.eu DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK to szczególnie ważna i godna uwagi inicjatywa, dotycząca nas wszystkich: zarówno tych, którzy mamy dzieci, wnuki, jak i tych którzy ich nie mamy. Dlaczego? Jeżeli traktujemy nasze dzieci (nie tylko w sensie rodzicielskim, ale także jako wychowawcy, nauczyciele, sąsiedzi… itd.) z należytym szacunkiem, to mają one szansę kierować się w przyszłym życiu tym, co otrzymały i też taki szacunek okazywać wobec innych. W ramach udziału Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego w akcji, postaramy się zapoznać czytelników z umiejętnościami wychowawczymi, wspomagającymi w wypełnianiu roli rodzica. Podstawą takich umiejętności jest stawianie mądrych, jasno wytyczonych granic, ustalanie prostych, ale trwałych zasad i egzekwowanie ich, motywowanie pozytywne, klarowne wyrażanie oczekiwań, ujawnianie uczuć i szacunek dla granic każdego człowieka. Dzięki temu budujemy w dziecku stabilne poczucie własnej wartości i uczymy rozwiniętych umiejętności społecznych w dorosłym życiu.”
Aleksandra Szygendowska, właściciel Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego

„Ta akcja jest mądra, ważna i potrzebna. Całym sercem ją popieram.”
Krystyna Łukawska, autorka książki „Szczęśliwi rodzice – szczęśliwe dzieci.’

“Dorosły ma szansę być naprawdę wspaniałym człowiekiem, gdy w dzieciństwie traktowany był jak człowiek. A czy tak jest? Życie pokazuje, że nie zawsze… „Dzieci nie są głupsze, one mają tylko mniej doświadczenia.” To słowa Janusza Korczaka i właśnie o tym chcę mówić głośno. Nie jest trudno mieć dorosłego przyjaciela, natomiast zdobyć przyjaciela w dziecku, to już bardzo wysoko podniesiona poprzeczka. A to, co pozwala rozwijać się, to właśnie podnoszenie poprzeczki.“
Małgorzata Krawczak, trener, coach ICF

Źrodło: http://wellnessday.eu/dziecko/475-akcja-dziecko-tez-czlowiek

Reklamy
Informacje

Nazywam się Alexis Tala, mam 38 lat, pochodzę z Kamerunu ale mieszkam w Polsce już od 8 lat. Znajomi wołają mnie “Alek” lub “Alex” według własnego uznania. Jestem mężem najpiękniejszej i najwspanialszej kobiety na świecie Agnieszki oraz ojcem czwórki wspaniałych dzieci: Samuelek (ur. 11.11.2008 r.), Pawełek (ur. 26.04.2010 r.), Hania (ur. 27.04.2011 r.) i Joanna (ur. 24.01.2013 r.). Bycie mężem i ojcem sprawiają mi największą radość na świecie. Ostatnio odkryłem jaką wartością i jakim bogactwem są rodzina, małżeństwo i dzieci, i postanowiłem wszystko inwestować, aby stać się najlepszym mężem, ojcem i głową rodziny, jakim mogę być. Od tego odkrycia, jestem dumnym mężem i ojcem. Pracuję i modlę się, liczą na Bożą pomoc, by stać się zaangażowanym i poświęconym mężem, ojcem i głową rodziny takim, jakim Bóg chce żebym był. Wierzę, że z Bożą pomocą uda mi się, i moja rodzina będzie najszczęśliwszą.

Tagged with: , ,
Napisane w Artykuły, Dzieci, Dzieci w rodzinie, Macierzyństwo, Ojcostwo, Rodzicielstwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: